WIRA-Schaltanlagenbau GmbH
 
 
 
 


 


Jubileusz

 

10-lecie WIRA Winter Schaltanlagen GmbH

W roku 1991 utworzono z przekształcenia przedsiębiorstwa jednoosobowego Christoph Winter nową firmę WIRA GmbH .

Spółka ukierunkowała swoją działalność na budowę urządzeń sterujących, montaż przemysłowy, technologie telekomunikacyjne jak i domowe. Główne zainteresowanie skierowano na zastosowanie programowanego sterowania komputerowego jak również doradztwo i rozwój indywidualnych projektów. Pracujemy w dwóch obszernych halach w dzielnicy przemysłowej Vaake Süd, z którymi zintegrowane są warsztaty, pomieszczenia biurowe, magazyny i laboratorium. W nowej hali o powierzchni prawie 1000 qm, można o każdej porze dnia i nocy przezbroić nawet urządzenia o dużych gabarytach jak prasy, tłoczniki.

Firma zaopatruje znane firmy w Niemczech, Anglii, Hiszpanii, Szwajcarii i również poza Europą, jak np. w Norwegii, Ameryce, Polsce, Czechach.

W ciągu dziesięciu lat przedsiębiorstwo, którego przebudowana powierzchnia produkcyjno biurowa wynosi prawie 2000 qm< rozwinęło się w wysoko efektywne przedsiębiorstwo zatrudniające 17 pracowników o wysokich kwalifikacjach.

Przedsiębiorstwem kieruje Christoph Winter, który w nielicznym czasie wolnym chętnie jeździ na nartach i na snowboardach ,albo pędzi dla rozładowania stresu na swoim motocyklu rajdowym przez pola. W roku 1991 z okazji utworzenia przedsiębiorstwa WIRA GmbH otrzymał wyróżnienie w ogólnokrajowym współzawodnictwie zatytułowanym najbardziej wzorcowy założyciel firmy w rzemiośle na rok 1991.

W piątek, 18 maja świętowano 10-lecie powstania przedsiębiorstwa, organizując dzień otwartych drzwi oraz przyjęcie wieczorne na które zaproszono 225 gości. W dniu otwartych drzwi zorganizowano wystawę, którą odwiedziło ponad 350 osób, a także udzielano porad z dziedziny technik stosowanych w gospodarstwach domowych.

Z wpływów uzyskanych z loterii fantowej zorganizowanej na przyjęciu oraz z dofinansowania udzielonego przez firmę WIRA Winter, można było przekazać instytucji patronackiej młodzieżowej spółdzielni mieszkaniowej Kukułcze Gniazdo Pani Christiny Kopp i związkowi samopomocy w szkole im. Braci Grimm z Hofgeismar, Pani Britta Leisten , łącznie 1.400 DM.


 


Copyright 2002-2006 by WIRA www.wira-schaltanlagen.de